Dietetyka

Zmień swoje życie

Dietetyka w
Sport Plus

O mnie

Specjalista do spraw żywienia, z którym współpracuje lub współpracowało wielu zawodników z niemal każdej dyscypliny sportowej, odnosząc przy tym sukcesy zarówno na arenie krajowej, europejskiej, jak i światowej, a także mnóstwo ludzi, nie zajmujących się zawodowo sportem, którzy dzięki temu osiągnęli wymarzone sylwetki oraz poprawili zdrowie i jakość swojego życia. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji z zakresu dietetyki sportowej, klinicznej, medycyny i biochemii. W swojej pracy zawsze stawia na indywidualne podejście do klienta, dlatego każdy plan przygotowywany jest na podstawie wyników badań laboratoryjnych i po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu żywieniowego. Dietetyka sportowa i kliniczna są jego pasją  i nie stanowią pojęć rozłącznych ponieważ twierdzi, że każdy sportowiec musi być w pełni zdrowy, aby móc wykorzystać w pełni swój potencjał i walczyć o najwyższe cele.  W przypadku występowania problemów zdrowotnych, zawsze stara się znaleźć źródło problemu, a nie skupia się tylko na likwidacji objawów, ponieważ traktuje organizm człowieka jako złożoną, nierozerwalną całość i wie, że często problem z jednym organem, może przekładać się na problemy z kolejnym. 

Jakub Karpiński

Dietetyka

Jak wygląda współpraca ze mną?

Każda nowo podjęta współpraca rozpoczyna się od pierwszej konsultacji, na której przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad żywieniowy i ogólny oraz przeprowadzony zostaje pomiar tkanki tłuszczowej i obwodów poszczególnych części ciała. Następnie konieczne jest wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych. Na podstawie wyników badań oraz informacji uzyskanych podczas konsultacji zostaje ułożony plan żywieniowy. Plan składa się z różnorodnego jadłospisu na każdy dzień tygodnia, zaleceń ogólnych i żywieniowych oraz planu suplementacji wspomagającej. Plan taki powinno się stosować przez okres około 2-3 miesięcy. Po tym okresie, w przypadku chęci kontynuowania współpracy, w celu weryfikacji skuteczności wprowadzonych rozwiązań dietetycznych, należy powtórzyć niektóre badania, a następnie przygotowany zostaje nowy plan żywieniowy.

Znajdź coś dla siebie

Dostępne pakiety dietetyczne

Pakiet I

Pakiet obejmuje prowadzenie dziennika żywieniowego przez podopiecznego, w którym należy zapisywać wszelkie odstępstwa od jadłospisu, wagę na czczo, samopoczucie w trakcie dnia i podczas treningów. Uzupełniony dziennik należy wysyłać raz w tygodniu do kontroli. W razie konieczności dokonuje odpowiednich korekt w planie żywieniowym (w ramach tego pakietu korekty dokonywane są tylko w razie konieczności np. gdy tempo utraty masy ciała jest zbyt szybkie. Pakiet ten nie obejmuje korekt jadłospisu w celu realizacji upodobań smakowych, wprowadzenia nowych dań, zamiany niektórych w celu urozmaicenia jadłospisu). Pakiet obejmuje również wizytę kontrolną wraz z pomiarami raz w miesiącu.

Pakiet II

Pakiet obejmuje prowadzenie dziennika żywieniowego przez podopiecznego, w którym należy zapisywać wszelkie odstępstwa od jadłospisu, wagę na czczo, samopoczucie w trakcie dnia i podczas treningów. Uzupełniony dziennik należy wysyłać raz w tygodniu do kontroli. W razie konieczności dokonuje odpowiednich korekt w planie żywieniowym. W ramach tego pakietu istnieje możliwość zmian planu, również w celu dostosowania go do zmienionej liczby treningów, czy zmiany niektórych dań na inne w celu urozmaicenia jadłospisu w trakcie jego stosowania. O chęci wprowadzenia takich zmian należy poinformować mnie w mailu wysyłanym wraz z dziennikiem żywieniowym. Pakiet ten nie obejmuje konsultacji telefonicznych. W ramach tego pakietu wizyty kontrolne wraz z pomiarami odbywają się 2 razy w miesiącu.

Pakiet III

Pakiet obejmuje prowadzenie dziennika żywieniowego przez podopiecznego, w którym należy zapisywać wszelkie odstępstwa od jadłospisu, wagę na czczo, samopoczucie w trakcie dnia i podczas treningów. Uzupełniony dziennik należy wysyłać raz w tygodniu do kontroli. W razie konieczności dokonuje odpowiednich korekt w planie żywieniowym. W ramach tego pakietu istnieje możliwość zmian planu, również w celu dostosowania go do zmienionej liczby treningów, czy zmiany niektórych dań na inne w celu urozmaicenia jadłospisu w trakcie jego stosowania. Pakiet obejmuje również kontakt telefoniczny w trakcie stosowania planu np. osoba z niego korzystająca może zadzwonić do mnie, w przypadku braku jakiegoś produktu w sklepie, a ja od razu mówię czym taki produkt można zastąpić. Istnieje również możliwość dokonania szybkich korekt w nagłych wypadkach np. niespodziewanego wyjazdu, urazu itp. W ramach tego pakietu kontrola wraz z pomiarami odbywa się, w zależności od preferencji, co tydzień lub co dwa tygodnie. Osoby korzystające z tego pakietu mają pierwszeństwo w przygotowywaniu korekt. Liczba osób mogących jednocześnie korzystać z tego pakietu jest ograniczona, ze względu na nakład czasu poświęcany każdej z nich w trakcie stosowania planu i chęcią dbania o jakość usługi, w związku z czym pakiet ten nie jest zawsze dostępny.

Dla kogo przeznaczona jest usługa?

Sportowcy zawodowi i amatorscy
Jeśli chcesz poprawić swoje rezultaty, w każdej dyscyplinie sportowej, to zawsze kluczem będzie profesjonalnie ułożona i dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb dieta. Dzięki współpracy, na podstawie odpowiednich parametrów krwi będziesz mógł dowiedzieć się jakie niedobory występują w Twoim organizmie, które są powszechne u intensywnie trenujących osób, dzięki czemu możliwe będzie odpowiednie dobranie suplementacji. Dowiesz się również, czy plan treningowy, który stosujesz jest właściwie dobrany,pod kątem intensywności, na podstawie określenia poziomu przetrenowania. Jeśli w Twojej dyscyplinie wymagane jest osiągnięcie limitu wagowego, osiągniesz go zachowując jednocześnie energię potrzebną do wykorzystania pełni swojego potencjału w trakcie startu.
Osoby chcące zredukować masę swojego ciała
Twoim celem jest utrata wagi i osiągnięcie wymarzonej sylwetki, którą chcesz się cieszyć zamiast martwić efektem jojo? Masz już dość drakońskich diet, podczas których stale odczuwasz ogromny głód, a po tygodniu jej stosowania czujesz się jak wrak człowieka? Jeśli odpowiedź na powyższe pytania jest twierdząca to ta usługa jest z cała pewnością dla Ciebie. Zdrowe odżywianie i „sylwetka fit” są obecnie bardziej na czasie niż kiedykolwiek wcześniej, co oczywiście jest pozytywnym zjawiskiem, ale dzięki niemu jesteśmy również zasypywani całą masą, niewiarygodnych i często sprzecznych ze sobą informacji z zakresu dietetyki, nowymi „cudownymi” dietami, które możemy znaleźć na wielu stronach internetowych czy czasopismach, opierających się w większości przypadków na skrajnych głodówkach. Stosowanie tego typu diet co prawda często daje rezultaty, jednak tylko krótkotrwałe, po których następuje wzrost wagi, często do poziomu wyższego niż tego sprzed rozpoczęcia stosowania diety. Dodatkowo takim postępowaniem szkodzimy swojemu zdrowiu, psujemy swoje samopoczucie i rujnujemy swój metabolizm przez co kolejne diety nie są już tak skuteczne jak dotychczas. Pamiętaj: – odchudzanie nie oznacza wiecznego głodowania – jeśli dieta jest dla każdego to jest do niczego – tylko odpowiednia, indywidualnie dobrana dieta, uwzględniająca wyniki Twoich badań, stopień aktywności fizycznej, stan metabolizmu da długotrwały efekt, jednocześnie nie skazując Cie na ciągłe uczucie głodu i negatywne konsekwencje zdrowotne.
Osoby chcące rozbudować masę mięśniową
Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest połączenie odpowiedniej diety, z uwzględnieniem właściwej podaży makroskładników, suplementacji, planu treningowego a także regeneracji. W tym przypadku problem stanowią często bardzo nieaktualne przekonania i monotematyczność diet stosowanych przez stałych bywalców siłowni. Jeśli chcesz przyspieszyć tempo wzrostu masy mięśniowej bez powiększenia tkanki tłuszczowej to znajdziesz tu wszystkie potrzebne odpowiedzi, których szukasz.
Osoby chcące zadbać o stan swojego zdrowia
Cierpisz na niedoczynność tarczycy, chorobę hashimoto, nadciśnienie tętnicze, cukrzyce typu I lub II, podwyższony poziom cholesterolu lub jakieś inne schorzenie? Nie skupiaj się tylko i wyłącznie na kolejnych dawkach lekarstw, są one oczywiście często konieczne, jednak tylko połączenie odpowiedniego stylu życia, sposobu żywienia i leczenia do najlepsze rezultaty o czym często zapominamy. Zadbaj więc o swój organizm kompleksowo a na pewno odczujesz znaczącą poprawę. A może jesteś osobą, która cieszy się doskonałym zdrowiem i chcesz, żeby tak pozostało? Pamiętaj, że nawet najlepsze auto zepsuje się jeśli będziesz tankować najgorszą benzynę. Tak samo jest z naszym organizmem, a rolę paliwa przejmuje pożywienie. Zadbaj więc o ten aspekt swojego życia już teraz i nie a martw się chorobami w przyszłości.
Dzieci
Twierdzenie, że dzieci mogą i powinny jeść niemal wszystko na co mają ochotę, a stosowanie u nich diet to wymysł nawiedzonych rodziców jest dość powszechne. Niestety rzeczywistość pokazuje, że takie myślenie jest całkowicie mylne. Otyłość dziecięca staje się coraz poważniejszym problemem współczesnego świata i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się w najbliższym czasie odwrócić. Oczywistym jest również fakt, że wszelkie nawyki, w tym żywieniowe, które nabywamy w okresie dziecięcym mają wpływ na nasze dorosłe życie, więc dzieci, które już od wczesnych lat młodości zmagają się z problemem otyłości, muszą się z nim borykać również w życiu dorosłym, najczęściej w spotęgowanej formie. Otyłość to jednak nie jedyny problem współczesnych dzieci. Wymagający, napięty plan dnia, często duża ilość zajęć sportowych sprawia, że zapotrzebowanie kaloryczne takich osób jest bardzo duże i rzadko kiedy w pełni zaspokajane. Typowy jadłospis składający się z płatków na mleku na śniadanie, kanapek lub wszelkiego rodzaju drożdżówek na drugie śniadanie, szkolnego obiadu i kanapek na kolacje, jest bardzo złym rozwiązaniem dla młodego sportowca, który prowadzi do nabycia złych nawyków żywieniowych, a także różnego rodzaju niedoborów, które negatywnie wpływają na zdrowie, samopoczucie, zdolność koncentracji, co w konsekwencji prowadzi do spadku efektywności w szkole i na treningach. Słowo dieta często błędnie kojarzy się z odchudzaniem, zdecydowanie lepszym skojarzeniem będzie zdrowe odżywianie. Dieta nie musi być wymagająca i mało smaczna, każdy młody klient otrzyma indywidualny jadłospis dopasowany do jego wymogów smakowych, tak aby stanowiła ona dla dziecka przyjemność a nie karę. Jeśli chcesz aby Twoje dziecko cieszyło się zdrowiem zarówno teraz jak i w przyszłości, zadbaj o jego dobre odżywianie i przekaż mu właściwe wzorce żywieniowe już tera a na pewno będzie Ci za to wdzięczne w dorosłym życiu i pamiętaj „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”
Seniorzy
Każdy z nas chce żyć długo i pozostać sprawnym zarówno fizycznie jak i intelektualnie co zapewnia pełną niezależność i poczucie komfortu, aby to osiągnąć niezwykle istotne jest zdrowy styl życia. Cukrzyca typu II, demencja, alzheimer, incydenty sercowo – naczyniowe, to problemy, które dotykają współcześnie bardzo wielu seniorów i w ogromny sposób wpływają na jakość życia ich, a także ich najbliższych. Niestety często zapominamy, że wielu tych problemów można uniknąć, lub przynajmniej w znaczącym stopniu jest zredukować za pomocą zdrowego odżywiania. Dane statystyczne pokazują, ze kobiety po przekroczeniu 60 roku życia, żyją jeszcze średnio 21 lat (mężczyźni kilka lat krócej), porównując do czasu młodości jest to czas od urodzenia, aż do ukończenia studiów licencjackich, nie daj więc sobie wmówić, że „możesz robić co chcesz, jeść co chcesz, bo przecież i tak nie wiele czasu Ci zostało”, to tylko tania wymówka, która z całą pewnością wpłynie dramatycznie źle na Twoje zdrowie, jakość Twojego życia i stan Twojej psychiki. Zadaj sobie pytanie czy okres młodości do czasu ukończenia studiów, chciałbyś lub chciałbyś spędzić aktywnie, ciesząc się zdrowiem i dobrym samopoczuciem czy raczej odwrotnie siedząc i czekając na życie dorosłe po studiach? Jeśli to pierwsza opcja bardziej do Ciebie przemawia to dlaczego rezygnować z tego w trakcie jesieni swojego życia? Oczywiście będzie to wymagało więcej wysiłku niż w okresie studenckim, ale czy nie warto podjąć taki wysiłek, żeby czas ten spędzić aktywnie, w zdrowiu, ciesząc się obecnością swoich najbliższych?

Dołącz do nas

Cennik

Koszt pakietu, który obejmuje pierwszą konsultację, interpretację badań, przygotowanie i omówienie planu żywieniowego to 400zł.

Pakiet I

200
/ msc
  • Wizyta kontrolną wraz z pomiarami raz w miesiącu
Popularny

Pakiet II

350
/ msc
  • Wizyty kontrolne wraz z pomiarami odbywają się 2 razy w miesiącu

Pakiet III

600
/ msc
  • Kontrola wraz z pomiarami odbywa się, w zależności od preferencji, co tydzień lub co dwa tygodnie

KONTAKT: +48 572 652 057

Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia formy współpracy w zależności od indywidualnych potrzeb, cena pakietu jest wtedy ustalana indywidualnie

Pojedyncza konsultacja dietetyczna - 80 zł