Blog

Trening personalny – dlaczego warto?

trener-opole
Bez kategorii

Trening personalny – dlaczego warto?

Trening personalny to coraz bardziej popularna usługa sportowa. Dlaczego warto z niej skorzystać i na co zwrócić uwagę?

Trenerzy personalni

W dzisiejszych czasach zdobycie kwalifikacji trenera personalnego nie stanowi zbyt dużego wyzwania. Skutkuje to obecnością na rynku bardzo wielu osób określających się tym tytułem. Niekoniecznie spełniają jednak oni standardy dobrego trenera z zakresu wiedzy merytorycznej i praktycznej. Przekłada się to na postrzeganie tego zawodu w sposób negatywny, a trenerów jako osoby niegodne zaufania. Z drugiej strony, trening personalny postrzegany jest jako usługa luksusowa, na którą mogą pozwolić sobie jedynie osoby zamożne. Po części jest to prawdą, ponieważ nie każdego stać na wydatek rzędu 70-120 zł. trzy razy w tygodniu. Warto jednak zaznaczyć, że aby współpraca z trenerem personalnym była efektywna, nie trzeba odbywać z nim każdego treningu.

Jak wygląda trening personalny?

W samym treningu są dwie ważne rzeczy, tj.: plant treningowy oraz technika wykonywania ćwiczeń. Plan zakupiony u profesjonalnego trenera umożliwi osiągnięcie naszych celów w możliwe jak najkrótszym czasie. Z kolei prawidłowa technika, której możemy się nauczyć na kilku spotkaniach i później tylko konsultować się z trenerem raz na tydzień/dwa  pozwoli nam realizować plan bez doznania kontuzji czy większych uszczerbków na zdrowiu.  Skupiając się na tych dwóch elementach nasza współpraca z trenerem nie będzie już takim obciążeniem finansowym. Zagwarantuje nam za to dobrą jakość naszych ćwiczeń i upragnione efekty.

Oczywiście jeśli mówimy o efektach nie możemy zapomnieć o odpowiedniej diecie. Odgrywa ona bardzo ważna rolę w efektywności naszych wysiłków,  ale jest to obszerny temat na osobny artykuł. Podsumowując, praca z trenerem niekoniecznie musi opierać się na każdorazowym treningu pod  jego okiem. Może ona składać się z zakupu profesjonalnego planu treningowego, konsultacjach i wstępnym szkoleniu z techniki wykonywania ćwiczeń znajdujących się w planie treningowym.

Dlaczego warto?

Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, tylko trzeba najpierw oddzielić ich od „trenerów personalnych” z dużymi brakami wiedzy. Takie wsparcie zapewni nam nie tylko wyżej wymienione bezpieczeństwo i efekty, ale również komfort mentalny i świadomość tego, że idziemy po nasz cel z osobą która wie jak nas do niego doprowadzić.

Sprawdź naszą ofertę treningów personalnych!