Blog

Wszystko o treningu fitness

fitness
Bez kategorii

Wszystko o treningu fitness

Fitness to słowo o bardzo szerokim znaczeniu, kryjącym multum różnego rodzaju aktywności fizycznych. Charakteryzują się one np. określoną intensywnością lub długością ćwiczeń. Najogólniej rzecz ujmując, jest to aktywność fizyczna wykonywana z użyciem odpowiedniego sprzętu treningowego, najczęściej pod okiem instruktora. Podstawowe zajęcia fitness to: HIT, Aqua aerobic, Step, Fat burning, Stretching, Crossfit, Fit ball, i wiele innych. Najważniejsze jest to, że każdy z wymienionych rodzajów zajęć ma w sobie coś charakterystycznego. Dzięki temu prawie każda osoba znajdzie coś co będzie pasowało do jej stanu zdrowotnego, poziomu zaawansowania czy nawet usposobienia. Jeśli masz problem ze znalezieniem czegoś dla siebie, śmiało pisz do nas. Na pewno znajdziemy odpowiedni rodzaj treningu dla Ciebie.

Jakie mamy korzyści płynące z uprawiania fitness?

Jak każda aktywność fizyczna, fitness będzie pozytywnie wpływał na stan naszego zdrowia poprzez zmniejszenie ciśnienia krwi, lepsze ukrwienie organizmu, poprawę gospodarki insulinowej. W połączeniu z odpowiednią dietą może również zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia ciężkich chorób jak np. niedokrwienie serca, które może prowadzić do zawału.

Wpływa również pozytywnie na skład naszego ciała. Na wygląd naszej sylwetki, zwiększa siłę (przy czym panie nie muszą się obawiać nagłego przyrostu „męskiej” masy mięśniowej) oraz wytrzymałość.

No i oczywiście poprawia nasze samopoczucie poprzez wytwarzanie większej ilości endorfin, tzw. hormonu szczęścia.

Dodatkowo, jest to coś co pozwoli nam urozmaicić plan dnia. Spędzić czas z nowo poznanymi osobami w przyjaznej i pozytywnej atmosferze, co również może pozytywnie na nas wpływać.  

Dla kogo są takie zajęcia?

Biorąc pod uwagę szeroką gamę zajęć jakie fitness nam oferuje, możemy zaryzykować stwierdzenie, że jest on dla wszystkich. Jednak są osoby, które ze względu na swój stan zdrowia powinny skontaktować się z lekarzem, przed rozpoczęciem zajęć (szczególnie tyczy się to osób z chorobami układu krążenia i nowotworami). Dzięki konsultacji z lekarzem, a następnie odpowiednim trenerem, mamy szansę na określenie właściwej i bezpiecznej aktywności, jaką możemy wykonywać w swoim stanie zdrowotnym. Pamiętaj! Każdy powinien uprawiać aktywność fizyczną regularnie, a fitness jest świetnym rozwiązaniem dającym różnorodne możliwości i doznania.

Sprawdź nasz grafik!