Blog

Pilates – sprawdź dlaczego warto spróbować!

pilates-1
Bez kategorii

Pilates – sprawdź dlaczego warto spróbować!

Pilates stał się bardzo popularną formą fitness. Dlaczego warto ćwiczyć pilates i na czym on właściwie polega? Przeczytaj i przekonaj się dlaczego warto przyjść na zajęcia!

Co to jest Pilates?

Ideą pilatesu jest holistyczne podejście do treningu ciała. Dyscyplina ta łączy w sobie ćwiczenia rozciągające, uelastyczniające i wzmacniające sylwetkę, a także ćwiczenia siłowe. W pilatesie bardzo ważny jest oddech, koncentracja, precyzja i kontrola.

Dlaczego warto ćwiczyć spróbować?

Pilates niesie ze sobą wiele korzyści przede wszystkim prozdrowotnych. Ćwiczenia pilatesowe wzmacniają układ mięśniowo-szkieletowy budując siłę mięśni głębokich odpowiedzialnych za stabilizację a tym samym za zdrowy i silny kręgosłup.

Dzięki tej formie kompleksowo wzmacnia się  mięśnie brzucha, pośladków oraz pleców nie rozbudowując ich. Dodatkowo poprawia się  postawa, redukuje lub znacznie zmniejsza bóle kręgosłupa.

Pilates pomaga zwiększyć świadomość własnego ciała i uczy kontroli nad nim. Jest jednym z najbardziej uniwersalnych treningów. Ćwiczenia mogą być wykonywane zarówno przez osoby starsze, jak i bardzo młode – niezależnie od ich kondycji fizycznej. Nie ma także przeciwwskazań, by w tego typu zajęciach brały udział osoby po kontuzjach. Czy też osoby zmagające się z nadwagą lub schorzeniami kręgosłupa. W dodatku, pilates często zalecany jest zawodowym sportowcom jako uzupełnienie ich standardowego treningu. Uczy on między innymi świadomej pracy nad stabilizacją odcinka lędźwiowego, co zapobiega kontuzjom oraz może przynieść lepsze efekty treningu.

Taki trening jest również wspaniałym treningiem dla mężczyzn ponieważ ćwiczenia nad głęboką stabilizacja i praca z mięśniami głębokimi  jak i mięśniami dna miednicy poprawiają również funkcje seksualne. Natomiast jako uzupełnienie treningu siłowego daje lepszą kontrolę, precyzję i bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń  poprzez naukę świadomości swojego ciała i kontrolę.

Sprawdź nasz grafik i przyjdź na zajęcia!