Blog

Trener personalny – korzystać czy nie?

trener personalny
Bez kategorii

Trener personalny – korzystać czy nie?

Trener personalny – zbędny wydatek czy super opcja? W chwili obecnej trenera personalnego znajdziemy na każdej większej czy mniejszej siłowni, w każdym klubie fitness. Po wyszukaniu tej frazy w Internecie odnajdziemy kolejnych bardzo wielu „trenerów personalnych”. Problem polega na tym, że część z nich nie jest warta ani naszego czasu ani pieniędzy niestety. Jednak, kiedy znajdziemy już odpowiednią osobę, warto skorzystać z jej wiedzy oraz doświadczenia aby osiągnąć upragnione efekty w bezpieczny sposób.

Jak wygląda współpraca z trenerem personalnym?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, na początku należy dokonać starannej selekcji spośród wszystkich potencjalnych trenerów, aby wybrać odpowiednią osobę (kierując się jego wiedzą, doświadczeniem, opiniami).

Pierwsze spotkanie z trenerem powinno składać się z dwóch etapów. Pierwszy- wywiad, rozmowa i drugi- ocena naszej sprawności oraz poziomu zaawansowania.

Rozmowa jest niezbędna aby trener mógł poznać nasze cele oraz uzyskać informacje dotyczące naszego dotychczasowego trybu życia. Dowiedzieć się o naszych przebytych urazach oraz ewentualnych chorobach. Przeważnie poruszany jest również temat odżywiania i nawyków żywieniowych. To wszystko ma na celu jak najlepsze dostosowanie planu treningowego do potrzeb klienta.

Drugi etap (czasami realizowany na tym samym spotkaniu, czasami przed pierwszym treningiem) również ułatwi dostosowanie planu oraz pokaże na jakich słabych stronach należy się skupić, aby móc trenować efektywniej.

Dalsze spotkania skupiają się już na wykonywaniu kolejnych kroków, w stronę wspólnie wyznaczonego celu, w sposób efektywny i bezpieczny.

Trener personalny – dlaczego warto?

Korzystanie z pomocy, wsparcia i wiedzy osoby doświadczonej, zwiększa nasze szanse na osiągnięcie celu. Upragniona sylwetka, zwiększenie masy mięśniowej w wybranych obszarach, zmniejszenie obwodów w innych, itd. Zwiększa nasze bezpieczeństwo podczas ćwiczeń co przekłada się na większe zaangażowanie oraz zapobieganie kontuzjom. Trener pomaga nam również wytrwać w naszych postanowieniach i zapewnia najszybszą i najbezpieczniejszą drogę w dążeniu do ich realizacji.

Pomimo dosyć wysokich kosztów jakie niesie ze sobą korzystanie z usług trenera personalnego, warto zainwestować swoje środki, szczególnie na początku przygody z ćwiczeniami. Nasze zdrowie i bezpieczeństwo jest bezcenne, a dodatkowo mało kto po tygodniach samodzielnego nieefektywnego treningu zachowa motywację i chęci do dalszej aktywności fizycznej.

Sprawdź naszą ofertę treningów personalnych!